
Hemoculture adapter with long neck, for bottles with narrow neck, with screw cap and membrane (mounted)
Hemoculture adapter with long neck, for bottles with narrow neck, with mounted screw cap and membrane, connection: hemoculture bottle, for…
Home / Products / Diagnostics / Blood sedimentation / ESR rack, suitable for Microvette®, 10 measuring stations
ESR rack, suitable for Microvette®, 10 positions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Suitable for | Microvette® |
| Number of positions | 10 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Note | Dimensions not explicitly specified |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Product material | Polypropylene (PP) |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Product category | In-vitro diagnostics (IVD) |
| CE certified | CE – manufacturer’s self-declaration |
| Serial production | yes |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Minimum order quantity | 1 |
| Smallest packaging type | box |
| Pieces per inner packaging | 1 |
| Pieces per outer packaging | 8 |
| Pieces per pallet | 160 |
| Packaging depth | 585 mm |
| Packaging width | 400 mm |
| Packaging height | 340 mm |
| Packaging volume | 0.0796 m³ |
| Product weight | 0.2505 kg |
| Packaging weight | 5.1 kg |
| EAN inner box | 4038917085311 |
| EAN outer box | 4038917004015 |

Hemoculture adapter with long neck, for bottles with narrow neck, with mounted screw cap and membrane, connection: hemoculture bottle, for…

ESR rack, suitable for S-Sedivette®, 10 positions

Urine Monovette®, boric acid, nominal volume: 10 ml, urine tube, (LxØ): 102 x 15 mm, transparent, material: PP, Luer screw…