
Multifunctional adapter, Luer lock
Multi-adapter, Luer lock connection, for S-Monovette®, 1 piece/blister, 100 pieces/package, sterile, non-pyrogenic, endotoxin-free.
Home / Products / Clinic and Transfusion / Heating / SAHARA-TSC 230 V
SAHARA-TSC 230 V, for thawing and warming blood products in plastic bags prior to transfusion, suitable for cryopreserved stem cells, includes adapter compress and warming container
| Parameter | Value |
|---|---|
| Application | Warming |
| Power supply voltage | 230 V |
| Power consumption during operation | 655 W |
| Frequency | 50 Hz – 60 Hz |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Product width | 32 cm |
| Product height | 32.5 cm |
| Product length | 49.3 cm |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Product category | Medical equipment, CE |
| CE certificate | CE – manufacturer’s declaration |
| Serially marked | no |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Minimum order quantity | 1 |
| Type of smallest packaging | box |
| Pieces in inner box | 1 |
| Pieces in outer box | 1 |
| Pieces on pallet | 1 |
| Outer box depth | 812 mm |
| Outer box width | 455 mm |
| Outer box height | 465 mm |
| Outer box volume | 0.1718 m³ |
| Product weight | 16 kg |
| Outer box weight | 21 kg |
| EAN of inner box | 4038917968539 |
| EAN of outer box | 4038917968546 |

Multi-adapter, Luer lock connection, for S-Monovette®, 1 piece/blister, 100 pieces/package, sterile, non-pyrogenic, endotoxin-free.

Microvette® 200 EDTA K3E, for capillary blood collection, K3 EDTA, violet cap, flat base

The modular design of the HSS (High Speed Sorter) system by SARSTEDT allows you to create a solution that is…