
S-Monovette® safety needle, 21G x 1”, green, 1 piece/blister
S-Monovette® safety needle, needle (ØxL): 21G x 1”, color code: green, 1 piece/blister, sterile, pyrogen-free/endotoxin-free, 50 pieces/box
Home / Products / Diagnostics / Blood sedimentation / ESR rack, suitable for S-Monovette®
ESR rack, suitable for S-Monovette®, without back panel
| Parameter | Value |
|---|---|
| Design | without back panel |
| Suitable for | S-Monovette® |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Note | Dimensions not explicitly specified |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Note | Material not specified |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Product category | In-vitro diagnostics (IVD) |
| CE certified | CE – manufacturer’s self-declaration |
| Serial production | yes |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Minimum order quantity | 1 |
| Pieces per inner packaging | 1 |
| Pieces per outer packaging | 20 |
| Pieces per pallet | 1560 |
| Box depth | 310 mm |
| Box width | 80 mm |
| Box height | 40 mm |
| Packaging depth | 430 mm |
| Packaging width | 325 mm |
| Packaging height | 130 mm |
| Packaging volume | 0.0182 m³ |
| Product weight | 1.167 kg |
| Packaging weight | 23.8 kg |
| EAN inner box | 4038917124935 |
| EAN outer box | 4038917019545 |

S-Monovette® safety needle, needle (ØxL): 21G x 1”, color code: green, 1 piece/blister, sterile, pyrogen-free/endotoxin-free, 50 pieces/box

Universal adapter for hemoculture, for bottles with wide or narrow necks, with mounted adapter with membrane, connection: hemoculture bottle, for…

SAHARA 4 100/240 V, for thawing and warming blood products in plastic bags prior to transfusion, max. capacity: 4 storage…